اخبار

نوسازی ۱۱۰۰ تاکسی در همدان/ ارائه تسهیلات به تاکسیداران

سید محمد پوروخشوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به برنامه نوسازی تاکسی‌های شهر اظهار کرد: شهردار و شورای شهر هم پیگیر هستند از طریق اعطای تسهیلات به تاکسیداران یک‌هزار و ۱۰۰ تاکسی فرسوده نوسازی شود.

وی نوسازی تاکسی‌ها را در فازهای مختلف عنوان کرد و گفت: فاز اول برنامه خروج پیکان‌های فرسوده است و فاز بعدی نیز برای تاکسی‌‌هایی که عمر بالای ۱۰ سال دارند در نظر گرفته شده است.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان با اشاره به اینکه امیدواریم تاکسی‌های همدان به مدت یک یا دو سال با تدابیر لازم نوسازی شوند گفت: در حال حاضر قیمت یک تاکسی ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان است اما وام آنها ۲۵ میلیون تومان است بنابراین که امکان نوسازی از سوی تاکسیدار وجود ندارد.

وی با بیان اینکه شهردار هم به دنبال حل مشکل و افزایش وام تا سقف ۵۰ میلیون تومان است خاطرنشان کرد: امیدوارم این اتفاق رخ دهد و با وام با سود ۴ درصد شهرداری، طرح نوسازی تاکسی‌ها انجام شود.

پوروخشوری با اشاره به اینکه مجوز لازم از شورا دریافت شده و اگر با بانک قرارداد ببندیم رونمایی طرح انجام می‌‌شود گفت: مسوولان مدیریت تاکسیرانی پیگیر هستند تا کار انجام شود.

وی با بیان اینکه اگر این مهم به نتیجه برسد سال بعد اتفاق خوبی در حوزه حمل و نقل عمومی رخ خواهد داد افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته هر بار نوسازی ۴۰۰ تا ۵۰۰ دستگاه تاکسی انجام می‌شود.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان تاکید کرد: برای شهر همدان به عنوان یک کلانشهر و پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین زیبنده نیست تاکسی‌های پیکان فرسوده داشته باشد، هرچند در کلان‌ شهرهای دیگر تاکسی پیکان فرسوده وجود دارد اما ما به دنبال پیشرو بودن در این زمینه‌ایم.

وی با بیان اینکه پیگیر نوسازی یک‌هزار و صد تاکسی در شهر همدان هستیم به شرطی که خودروسازان این خودروها را تامین کنند گفت: به دنبال این هستیم تاکسیران با آورده کمی تاکسی خود را نوسازی کند.

پوروخشوری با اشاره به اینکه تاکسی‌های فرسوده باعث آلودگی می‌‌شوند و به مبلمان شهری هم آسیب می‌زنند گفت: امیدوارم برای سال بعد دغدغه شهروندان را کم کنیم و ناوگان به‌روزی داشته باشیم که خوشبختانه بیش از ۸۰ درصد کار انجام شده است.

انتهای پیام/۸۹۰۲۶/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن