اخبار

همراه سرای جوادالائمه به فعالیت خود ادامه می دهد/ تعطیلی همراه سرا صحت ندارد

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، مدیریت شهری منطقه شش شهرداری تهران ادعای تعطیلی همراه سرای جواد الائمه را کذب دانست.

براساس اعلام شهرداری منطقه شش همراه سرای جوادالائمه در سال ۹۴ و به منظور رفاه حال همراهان بیمارانی که شب را در پیاده روهای اطراف بیمارستان سپری می کردند و برای آسودگی خاطر شهروندان شهر از وضعیت هموطنانشان به عنوان اولین همراه سرای بیماران در مجاورت بیمارستان امام خمینی راه اندازی شد.

فعالیتی که به صورت داوطلبانه از سوی مدیریت شهری صورت گرفت. چرا که متولیان اصلی حوزه سلامت تدبیری برای پاسخگویی به نیاز همراهان بیماران نداشتند.

 مدیریت شهری وظیفه خود دانست در راستای حفظ کرامت انسانی و ساماندهی به وضعیت شهر این مهم را در دستور کار قرار دهد. با توجه به اینکه در قوانین جاری، بودجه ها، برنامه های اجرایی و ماموریت های جاری مدیریت شهری، سازوکاری برای انجام خدمات این چنین و ارائه خدمات هتلینگ توسط شهرداری وجود نداشت، در بررسی ها و مذاکراتی که با خیرین حوزه سلامت و مسئولان وزارت بهداشت انجام شد، ساختمان مقابل بیمارستان امام خمینی که مالک آن بنیاد خیریه کامرانی بود برای راه اندازی همراه سرا انتخاب شد.

همچنین یک مجموعه دارای مجوز مهمان سرا و ارائه خدمات هتلینگ به عنوان پیمانکار مجری طرح انتخاب شد. از سال ۹۴ روند خدمت رسانی به همراهان بیماران با تمام مشکلات پیش رو آغاز و علی رغم همه مشکلاتی که از منظر تشریفات اداری همچون نبود اعتبارات مرتبط در برنامه مصوب و ردیف های بودجه ای و خلاء موجود در چگونگی عقد پیمان وجودداشت خدمات رسانی به هموطنان متوقف نشد و با فراز و نشیب ادامه داشت، شهرداری منطقه شش نیز نهایت همکاری و تلاش خود را برای پرداخت مطالبات پیمانکار مربوطه بکار بست. 

متاسفانه در مقطع پایانی سال ۹۶ و ۹۷ که پیرو تغییرات پی در پی مدیریت ارشد شهرداری تهران و بالطبع آن زیر مجموعه های اداری و تغییر برخی روش های اداری، در مقاطعی انجام تشریفات اداری و قراردادی با مجموعه پیمانکار همراه سرا با خلل روبرو شد.

از سوی دیگر پیمانکار نیز طی این مدت بدون ارائه تضامین مربوطه عقد قرار داد و با توجه به اطمینان خاطری که توسط شهرداران وقت تهران و دیگر مسئولین ارشد شهری در بازدیدها به ایشان داده شده بود، به فعالیت خود ادامه داد و در همین دوران، خیرین نیز پای کار آمدند و شهرداری منطقه نیز حمایت هایی را از مجموعه همراه سرا داشت تا به فعالیت خود ادامه دهد.

 در سال ۹۸ و طی پنج ماه گذشته نیز مدیریت جدید منطقه با برگزاری مناقصه و امضای قرارداد به دنبال همکاری مجدد با این پیمانکار در همراه سرا بوده و مطالبات این مدت را نیز پرداخت کرده است. لذا مطالبات مورد ادعایی که پیمانکار مجموعه از آن سخن می گوید به دورانی باز می گردد که بدون عقد هیچ گونه قراردادی مشغول فعالیت بوده است.

در همین راستا مدیریت شهری منطقه علیرغم همه موانع قانونی موجود با توجه به مشکلاتی بین پیمانکار و صاحب ملک بوجود آمده است تلاش می کند مطالبات گذشته ی پیمانکار را با اتخاذ تصمیمات لازم و طراحی ساز و کارهای قانونی حل و فصل نماید.

در همین زمینه با مذاکره ی مجددی که با پیمانکار مربوطه صورت گرفت روند پذیرش همراهان بیماران در همراه سرا پس از وقفه نیم روزه از سرگرفته شد و تا حل مشکلات بدون وقفه ادامه خواهد داشت و آنچه که تحت عنوان تعطیلی همراه سرا از آن یاد شده صحت ندارد. 

مدیریت شهری منطقه شش در راستای حفظ کرامت انسانی همراهان بیماران که میهمانان شهر تهران محسوب می شوند تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی به این عزیزان در همراه سرای جوادالائمه خواهد داشت، اما نباید فراموش کرد متولی رسیدگی به نیازهای بیماران و همراهانشان ارگان های دیگری هستند.

انتهای پیام/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن