اخبار

۸۷ هزار پروژه عمرانی نیمه‌تمام در کشورداریم/ لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، بابک دین پرست، معاون اقتصادی وزیر کشور، ظهر امروز در ستاد اقتصاد مقاوماتی استان البرز که با حضور وزیر کشور در سالن شهدای دولت برگزار شد، با بیان اینکه ۸۷ هزار پروژه عمرانی نیمه تمام در کشود وجود دارد، گفت: از این تعداد ۷۱ هزار پروژه مربوط به استان‌ها بوده که در این میان سهم استان البرز ۱۰ پروژه است.

معاون اقتصادی وزیر کشور از عقد تفاهم نامه‌های مفید با اتاق بازرگانی و اتاق تعاون  برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها خبر داد و افزود: می‌توانیم با بهره‌گیری از ظرفیت بالای بخش خصوصی شرایط اقتصادی اجرای پروژه‌ها را بهبود بخشیم.

دین پرست با بیان اینکه در بخش توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای بین وزارت کشور و وزارت جهاد کشاورزی تفاهم نامه منعقد شده است، اضافه کرد: از طرفی ضروری است قانونی شعاع ۱۲۰ کیلومتری صنایع اجرایی شود؛ البته در این زمینه  بازدیدهایی  از استان‌های مختلف از جمله قم، قزوین، البرز و مرکزی انجام  شده و اطلاعات لازم دراختیار معاون اول رئیس جمهور قرار گرفته است که این امر در جلسات مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

معاون اقتصادی وزیر کشور در ادامه به موضوع  احیای  واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل کشور اشاره کرد و گفت: این امر باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و حفظ بنگاه‌های اقتصادی ضروری است؛ لازم است در این راستا فرمانداران استان البرز باید گزارش کاری از وضعیت احیای واحدهای صنعتی  حوزه کاری خودرا  ارائه دهند و این مهم هرچه سریع‌تر و بیشتر در اولویت کار قرار گیرد.

 دین پرست ادامه داد: میزان فعال بودن واحدها با توجه به نقش موثری که در اشتغالزایی دارند به دقت احصا شود. نرخ بالای مشارکت استان البرز حاکی از بازار کار فعال است که رتبه‌های برتر این استان در رونق تولید و کسب و کار خود موید این امر می‌باشد.

انتهای پیام/ج

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن