اخبار

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی چند طرح در شهرستان امیدیه

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان روز چهارشنبه ۲۱ بهمن ماه چند طرح در بخش های اقتصادی، عمرانی، صنعتی و آموزشی شهرستان امیدیه با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان افتتاح و آغاز عملیات اجرایی شد.

نخستین پروژه که در سفر استاندار به امیدیه کلنگ زنی شد کشتارگاه صنعتی شهرستان امیدیه با ظرفیت روزانه ۲۵۰ راس دام و اعتبار اولیه ۳ میلیارد تومان و کل اعتبار ۱۰ میلیارد تومان بود که با سرمایه گذاری بخش خصوصی ساخته خواهد شد.

بهره برداری از پروژه آبرسانی روستایی در شهرستان امیدیه

همچنین پروژه آبرسانی به ۱۴ روستای بخش مرکزی شهرستان امیدیه با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید.

این پروژه با هزینه ۳ میلیارد تومان با ساخت ۳۷.۵ کیلومتر خط انتقال و ۵ کیلومتر شبکه توزیع به بهره برداری رسید.

بهره برداری از دو واحد صنعتی در شهرک صنعتی امیدیه

با حضور غلامرضا شریعتی ؛استاندار خوزستان؛  دو واحد صنعتی با ایجاد اشتغال برای ۲۰ نفر و سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد ریال در شهرک صنعتی امیدیه به بهره برداری رسید.

به مناسبت دهه فجر، واحد صنعتی دوارسازان همت، تعمیر کننده انواع توربین با ایجاد اشتغال برای ۱۰ نفر و سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید؛ این واحد صنعتی در زمینه تعمیر توربین های مورد نیاز صنایع وابسته به نفت فعالیت خواهد نمود.

استاندار خوزستان همچنین  کارگاه صنعتی تولید چوب، مصنوعات چوبی و فلزی مرادی با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی برای ۱۰ نفر را افتتاح نمود.

بهره برداری پروژه آبرسانی به شهرستان امیدیه

پروژه آبرسانی به شهرستان امیدیه شامگاه دوشنبه ۲۱ بهمن ماه با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید.

هدف از اجرای این طرح تامین فشار پایدار شبکه توزیع شهر امیدیه، بالابردن کیفیت آب شرب و افزایش حجم ذخیره سازی به میزان ۱۰ هزار متر مکعب است.

تاسیسات آبرسانی در این طرح شامل احداث مخزن، ایستگاه پمپاژ و خطوط رفت و برگشت به مخزن است.

جمعیت تحت پوشش این طرح ۷۰ هزار نفر است و از جمله مشخصات آن ظرفیت انتقال و ایستگاه پمپاژ به میزان ۲۰ هزار مترمکعب در شبانه روز، حجم ذخیره سازی مخزن به میزان ۱۰ هزار متر مکعب، خطوط انتقال آب به طول ۱۲۰۰۰ متر، سیستم گندزدایی کلرزنی گازی با ۵ متر مکعب در ساعت، خطوط انتقال برق رسانی به طول ۱۲۰۰ متر می باشد.

هزینه اجرای کل طرح ۳۵ میلیارد تومان است و محل تامین آب از تاسیسات کوت امیر است.

بهر برداری و کلنگ زنی دو طرح آموزشی

همچنین در سفر استاندار خوزستان به شهرستان امیدیه یک مدرسه شش کلاسه با هزینه یک میلیارد تومان که ۲۰ درصد از این مبلغ توسط خیرین و ۸۰ درصد توسط کمکهای دولتی تامین شد مورد بهره برداری قرار گرفت و یک مدرسه ۶ کلاسه نیز با اعتبار دو میلیارد تومان و مساحت آموزشی ۵۰۰ متر مربع در قالب پروژه مشارکتی کلنگ زنی شد.

انتهای پیام/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن