اخبار

امحاء قدرت منطقه‌ای ایران از اول انقلاب در دستور کار غرب بود

خبرگزاری فارس کردستان/مهدی حاتمی؛ محدودکردن انقلاب اسلامی ایران در چهارچوب قلمرو سرزمینی آن و تمایل به انزوای ایران از ابتدای انقلاب در دستور کار غرب بود.

بر انگیختن شورش‌های داخلی در مناطق مختلف و جنگ تحمیلی و تجهیز صدام جنایتکار یکی از ابزار کشورهای غربی برای مشغول نمودن ایران به حواشی و جلوگیری از صدور انقلاب بود.

بعد از جنگ تحمیلی نیز نفوذ تفکرات خاص در میان برخی سیاسیون داخلی که حاوی اشرافیگری و تئوری‌های نئولیبرال کاپیتالیستی بود، اقداماتی جهت دورشدن از آرمان‌های انقلاب اتخاذ نمودند.

در همان زمان طرح ایرادات حقوق بشری جهت تخدیش چهره ایران اسلامی برای الگونشدن آن در سطح بین‌المللی آغاز شد. از سال۲۰۰۳ به بعد هم مسایل هسته‌ای و اتهام ساخت سلاح هسته‌ای قدم به میدان نهاد که در راستای این اتهامات برخی سازمان‌های مردم نهاد، سیاسیون و افرادی که روحیه ناتوانی و ناامیدی را ترویج می‌کنند پا به عرصه نهادند.

شعار نه غزه، نه لبنان جانم فدای ایران در سال ۸۸ و شعارهای ساختارشکن دیگر همگی تلاش ستون پنجم داخلی در حوزه مخالفت با قدرت منطقه‌ای ایران را طرح نمودند. همان چیزی که خواسته غرب از اول انقلاب بود.

البته در اینجا خاطرنشان می‌شوم که غرب با قدرت منطقه‌ای که خدمتگزار فرامین آنها باشد مشکلی ندارد چون در زمان زمامداری شاه معدوم چنین رویکردی اتخاذ شده بود.

اتهامات غرب در پرونده هسته‌ای هم در راستای توانکاهی ایران در گسترش نفوذ منطقه‌ای و جهانی‌اش طرح شد. جسارت غرب تا حدی پیش رفت که در مذاکرات برجام صراحتا از توافق در حوزه موشکی و از بین بردن قدرت منطقه‌ای ایران سخن به میان آورد.

مقام معظم رهبری صراحتا در آن زمان، مخالفت نظام با برجام دو و سه را طرح نمودند، دمکرات‌ها و جمهوری‌خواهان هر دو در از بین بردن قدرت منطقه‌ای ایران اشتراک‌نظر داشتند و دارند اما روش آنها در این باره متفاوت است.

دمکرات‌ها قایل به اعمال فشار قبلی و قابل تحمل نسبی جهت مذاکره هستند اما جمهوری‌خواهان از همان اول خروج از برجام را رقم زدند و از طریق فشار بدنبال تسلیم نمودن طرف مقابلند.

ترور شهید سلیمانی آخرین حربه امریکا برای از بین بردن قدرت منطقه‌ای و جهانی ایران است. کسی که به فرمایش مقام معظم رهبری مکتب فکری داشت و پیروان خاصی را بدنبال خود خواهد داشت که از افغانستان، عراق، سوریه، لبنان، یمن، بحرین و…گرفته تا اروپا و غرب را فرا گرفته است.

آنچه که در شرایط کنونی مهم است یکصدایی داخلی حول منویات رهبر انقلاب است. جدا کردن خط و خطوط دوستداران انقلاب از افراد ضعیف‌النفس و سرسپرده بسیار کارگشاست.

کسانی که از گذشته انقلابی خود پشیمانند باید بدانند که خیلی وقت است که از قطار انقلاب پیاده شده‌اند و نقش پیاده‌نظام دشمن را ایفاء می‌کنند اما خودشان از حال خود بی‌خبرند.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۰

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن