اخبار

تشکیل کمیته رصد فعالیت‌های انتخاباتی مدیران/ ۳۵ گزارش تخلفاتی واصل شد

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمد رزم در دومین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی و تسلیت به مناسبت اربعین سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، اظهار کرد: وظیفه اصلی این ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی است و انشاءالله یک انتخابات با شور و شعور و با مشارکت حداکثری و در کمال سلامت و امنیت که مدنظر مقام معظم رهبری است را بتوانیم برگزار کنیم.

وی افزود: کمیته رصد مدیران در این ستاد تشکیل شده است و با مدیران متخلف که از امکانات دولتی و اداری در راستای تبلیغ برای کاندیدای خاصی استفاده می‌کنند برخورد قاطع انجام خواهد شد.

نماینده عالی دستگاه قضایی در استان لرستان ضمن اشاره به اینکه ۲۲ شعبه ویژگی ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در استان راه اندازی شده است، افزود: ۳۵ گزارش تخلفات انتخاباتی از سوی پلیس اطلاعات و امنیت و پلیس فتا استان واصل شده است که برای این تخلفات پرونده‌های قضایی تشکیل و در حال رسیدگی است.

وی در ادامه ضمن تاکید بر اینکه افراد شایعه ساز که قصد جو سازی، شایعه پراکنی و بدبین کردن مردم را دارند و با هدف توهین، تهدید و تخریب رقبا دست به عملیات روانی می زنند شناسایی و با آنها برخورد لازم انجام خواهد شد، افزود: دستگاه قضایی در انتخابات کاملاً بی‌طرف است و این موضوع را اثبات خواهد کرد و تمام سعی خود را انجام خواهد داد که انتخابات با شور و شعور، مشارکت حداکثری و در کمال سلامت و امنیت برگزار شود.

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه همه مسئولین و مدیران اجرایی در خصوص عدم حمایت از کاندیدای خاصی و حفظ بی‌طرفی توجیح خواهند شد، اظهار داشت: با هواداران، کاندیداها یا افرادی که مرتکب جرائم انتخاباتی از جمله تبلیغات زودهنگام و راه‌اندازی کاروان‌های تبلیغاتی کنند، برخورد قاطع انجام خواهد شد.

رزم با با تأکید بر اینکه با کسانی که به سیاه‌نمایی و زیر سوال بردن خدمات دولت جمهوری اسلامی ایران و مدیران و نمایندگان قبلی بپردازند برخورد خواهد شد، افزود: اراذل و اوباش و لیدرهای جنجالی و افراد مساله‌دار توسط نیروی انتظامی هر شهرستان شناسایی و تحت کنترل قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه با تیراندازی‌های انجام شده با سلاح تحت عنوان استقبال از کاندیدا و شور وشوق و نشاط انتخاباتی، گفت: با استفاده کننده سلاح برخورد قاطع خواهد شد و سلاح ضبط و در صورت داشتن مجوز، مجوز آن لغو و ابطال خواهد شد.

این مسؤول ابراز داشت: قانون شفاف‌سازی هزینه‌ها و مسائل مالی تبلیغات انتخابات کاندیداها پیگیری خواهد شد و کاندیداها باید مسئول مالی خود را در همین راستا به فرمانداری‌ها معرفی نمایند.

انتهای پیام/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن