اخبار

شینهوا: ایرانی‌ها با تصاویر قاسم سلیمانی، سالگرد انقلابشان را جشن گرفتند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه مطرح و پرنفوذ چینی با انتشار گزارشی درباره سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، شعارهای ضدآمریکایی و ضداسرائیلی مردم ایران و گرامی داشتن یاد سپهبد قاسم سلیمانی را برجسته کرده است.

خبرگزاری «شینهوا» درباره راهپیمایی مردم ایران به مناسبت ۲۲ بهمن گزارشی با این عنوان منتشر کرد: «ایرانی‌ها چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی را گرامی داشتند».

در گزارش این رسانه دولتی چین آمده است: «صدها هزار نفر از ایرانی‌ها در راهپیمایی سراسری روز سه‌شنبه به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حاضر شدند».

شینهوا درباره این راهپیمایی نوشت: «مردم ایران در شهرهای مختلف در خیابان‌ها حضور یافتند و شعارهای ضدآمریکایی و ضداسرائیلی سر دادند. شرکت‌کنندگان، پرچم‌های آمریکا و اسرائیل را آتش زدند».

در ادامه گزارش آمده است: «[شرکت‌کنندگان] تصاویر آیت‌الله روح‌الله خمینی بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی، آیت‌الله علی خامنه‌ای جانشین او و رهبر معظم کنونی را به همراه تصاویر قاسم سلیمانی در دست داشتند؛ فرمانده ارشد ایرانی که اخیرا توسط ایالات متحده ترور شد».

شینهوا در پایان گزارش خود می‌نویسد: «انقلاب ۱۹۷۹ (۱۳۵۷) در ایران، رژیم محمدرضا شاه پهلوی را که مورد حمایت ایالات متحده قرار داشت ساقط کرد و در نتیجه ان کشور تحت رهبری آیت‌الله خمینی درآمد؛ اتفاقی که یک نقطه عطف در تاریخ ایران می‌باشد».

انتهای پیام/ق

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن