اخبار

۴۱ سال آبادانی،ثمره پیروزی انقلاب اسلامی

خبرگزاری فارس کردستان/روح‌الله زرین؛ کردستان جزو یکی از مناطق غربی کشور در زمان طاغوت از کمترین امکانات رفاهی، عمرانی، بهداشتی و…برخوردار نبود به نحوی فقر، بیکاری، بیماری، بی‌سوادی و …در این استان غربی به شدت جریان داشت‌.

عدم توجه به زندگی مردم در زمان طاغوت

در زمان پیش از انقلاب اسلامی، استان کردستان مانند بیشتر مناطق کشور با نبود امکانات و عدم توجه مسئولان کشوری مواجه بود این شرایط تا جایی پیش رفته بود که مردم این دیار برای گرمایش خانه و تهیه غذا و نان از سوخت هیزم استفاده می‌کردند.

همچنین طبق آمارهای موجود بیشتر جمعیت کردستان سواد خواندن و نوشتن نداشتند چرا که صاحبان قدرت آن زمان اعتقاد داشتند مردم نباید به امور پیرامون خود آگاهی داشته باشند.

نبود جاده، عدم وجود خدمات پزشکی و درمانی، فقر و بیکاری تنها بخش اندکی از ناعدالتی در دوران رژیم طاغوت در ایران بود.

۴۱ سال آبادانی، ثمره پیروزی انقلاب اسلامی

اکنون تنها با گذشت ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد رشد و شکوفایی مناطق محروم هستیم نمونه آن انتقال گاز از جنوبی‌ترین پالایشگاه‌ها و میادین گازی کشور به غربی‌ترین نقطه کشور در روستاهای مرزی و صعب‌العبور مانند استان کردستان است.

ایجاد خط ریلی کردستان نمونه‌ای بارز از دستاوردهای اقتصاد مقاومتی است که با تکیه بر توان امکانات داخلی و نیروهای بومی شکل گرفته است.

اکنون هم درصد زیادی از راه‌های مواصلاتی روستایی استان کردستان آسفالت شده و امکان تردد ساکنان آن را تسهیل کرده است.

توسعه معادن کردستان 

استان کردستان در قبل از انقلاب، هیچ سهمی از معادن و تولیدات آن نداشت اما اکنون این استان غربی دارای صدها معدن سنگ آهن،کریستال، مرمریت، پوکه، تراورتن و… است و تنها شهرستان قروه با تولید ۳٫۵ تن طلا در سال بیش از نیمی از طلای کشور را تولید می‌کند.

توسعه معادن کردستان در چند دهه اخیر به قدری پیشرفت داشته که سهم عمده بازار داخلی و بین‌الملل را فرآورده‌های سنگی جمهوری اسلامی ایران را به خود اختصاص داده است.

پیشرفت خدمات درمانی

در حال حاضر به برکت انقلاب اسلامی در تمام روستاهای کردستان شاهد وجود خانه بهداشت و مراکز درمانی هستیم به نحوی که به طور کامل برخی بیماری‌های صعب‌العلاج مانند فلج اطفال، سل، طاعون و…ریشه‌کن شد.

همچنین با خدمات رایگان پزشکی و درمانی شاهد تولد نوزادان سالم هستیم که تنها بخش کوچکی از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مناطق مرزی کردستان در حوزه بهداشت و درمان درچند دهه اخیر بوده است.

افزایش سطح سواد 

افزایش سطح سواد به برکت انقلاب اسلامی و ارائه خدمات رایگان و داوطلبانه توسط نیروهای مردمی و انقلابی مانند سپاه پاسداران بیش از ۸۷ درصد از جمعیت شهری و روستایی کردستان از سواد کافی برخوردار هستند و بسیاری از زنان و دختران این دیار کهن با کارآفرینی و ایجاد مشاغل خانگی مانند قالی‌بافی علاوه بر درآمدزایی فرهنگ و هنر این منطقه را به تمام دنیا معرفی می‌کنند و توانسته‌اند در جامعه امروزی بر خلاف قبل از انقلاب نقش خود را در جامعه به خوبی نشان دهند و حضور خود را موثر و مفید بدانند.

تمام این ظرفیت‌هایی که تنها بخش اندکی از آن گفته شد ثمره انقلاب اسلامی در ۴۱ سال اخیر بوده است که در تمام مناطق کشور به خوبی و جود دارد و هر ساله مردم به پاس این ارزش‌های والای انقلابی و یادآوری آن در سطح جهان، با حضور پرشور خود در خیابان‌ها در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور پیدا می‌کنند و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را جشن می‌گیرند.

انتهای پیام۲۳۳۰/۸۶

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن