اخبار

افتتاح سه پروژه عمرانی در شهرستان فیروزآباد/افتتاح بیست ویکمین حلقه چاه آب در فیروزآباد

به گزارش خبرگزاری فارس از فیروزآباد، مدیرعامل آب و فاضلاب شهری فارس، در آیین بهره‌برداری از این حلقه چاه‌ که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری فارس، فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان برگزار شد، زمان اجرای این پروژه را ۱۲ ماه عنوان کرد و گفت: این چاه بیست‌ویکمین حلقه چاه آب شرب است و به نام سردار شهید قاسم سلیمانی در شهر فیروزآباد به بهره‌برداری می‌رسد.

 وی با اشاره به اهداف احداث این چاه اظهارداشت: این حلقه چاه اب شرب با نام «سردار شهید قاسم سلیمانی» با هدف آب‌رسانی به هزار و ۲۰۰ خانوار حفرشده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محمدعلی قلندری یادآور شد: این چاه ۱۲۰ متری با آبدهی ۲۰ لیتر بر ثانیه، در منطقه حاشیه‌ای امام‌زاده شعیب به بهر‌ه‌برداری رسیده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان فارس اضافه کرد: برای اجرای این طرح ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: با نزدیک شدن به فصل گرما و افزایش میزان مصرف آب توسط شهروندان ساماندهی چاه‌های تأمین آب شرب شهر در دستور کار قرار گرفته است.

این حلقه چاه با آبرفتی بوده و با خط انتقال ۳۰۰ متر و ۵۳ کیلووات برق خریداری‌شده که در بیست و یک بهمن ۹۸ با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری فارس به بهره‌برداری رسید.

مراسم بهره‌برداری از طرح استفاده از پنل‌های خورشیدی در مرکز فنی و حرفه‌ای فیروزآباد

 غلامرضا محمدی فرد در مراسم بهره‌برداری از طرح استفاده از پنل‌های خورشیدی در مرکز فنی و حرفه‌ای فیروزآباد که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری فارس و دیگر مسئولان شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: این طرح به‌عنوان نخستین دستگاه اداری این شهرستان با خروجی ۲ هزار و ۷۰۰ وات انرژی برق و با اعتبار ۶۰۰ میلیون ریال در زمینی به متراژ ۱۰۰ مترمربع که ۳۶ مترمربع فضای سیستم پنل است.

وی افزود: پنل‌های خورشیدی علاوه بر تولید برق در زمینه‌های آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی مرکز نیز مورداستفاده قرار می‌گیرند.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای فیروزآباد ادامه داد: با توجه به ‌ضرورت صرفه‌جویی در منابع انرژی در این زمینه تلاش جدی باید صورت گیرد که مرکز فنی و حرفه‌ای فیروزآباد به‌عنوان نخستین اداره، طرح تولید برق از انرژی خورشیدی را دنبال کرده که هم مقرون‌به‌صرفه بوده و هم به‌آسانی تولید می‌شود.

وی بابیان اینکه استان فارس به‌ویژه فیروزآباد در بهترین منطقه جغرافیایی ازنظر تولید انرژی برق از طریق پنل خورشیدی واقع است، افزود: از همشهریان می‌خواهم در این مهم مشارکت کنند و با نصب پنل خورشیدی در منازل خود به صرفه‌جویی در مصرف برق کمک کنند.

محمدی فرد ادامه داد: هدف از ایجاد این پروژه غلبه بر تحریم و کاهش هزینه‌ها است.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای فیروزآباد اضافه کرد: از عمده مزایای این پروژه و روی آوردن به تولید و استفاده از تأمین برق خورشیدی این است که نیاز به تعمیر ندارد و بی‌صداست و از سوی دیگر چون انرژی آن از خورشید و رایگان بوده، هیچ سوخت و سازی صورت نمی‌گیرد و آلایندگی آن صفر است.

وی بیان داشت: تمام بخش اجرای این پروژه اعم از عمرانی، مالی و مهندسی برق از توان مرکز فنی و حرفه‌ای فیروزآباد صورت گرفته است.

افتتاح مجتمع خدماتی و رفاهی بین‌راهی رضا

مجتمع خدماتی و رفاهی بین‌راهی در دوراهی میمند فیروزآباد با اعتبار ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون از پروژه‌های دیگر شهرستان بود که با حضور امام‌جمعه شهرستان، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان به بهره‌برداری رسید.

همچنین افتتاح گازرسانی به یازده مدرسه روستایی با اعتبار یک میلیارد تومان از دیگر پروژه‌ها بود.

انتهای پیام/۹۸۳۱۱۲

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن