اخبار

برگزاری عزاداری چهلم شهادت «حاج قاسم» در مسجد جامع قروه

به گزارش خبرگزاری فارس از قروه، نماینده ولی فقیه در استان کردستان شامگاه سه‌شنبه در مراسم چهلم شهادت «حاج قاسم» در مسجد جامع قروه، یاد و خاطره شهدای مدافع حرم را گرامی داشت و آنها را اسوه‌های مقاومت در تاریخ مقاومت و اسلام معرفی کرد.

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در این مراسم اظهار داشت: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با از جان گذشتگی و خون شهدا به وقوع پیوست و امروز به کوری چشم دشمنان جشن ۴۱ سالگی گرفتیم.

وی در ادامه اذعان داشت: از معجزات انقلاب اسلامی وجود انسان‌های وارسته‌ای مانند بزرگمردان تاریخ اسلام و جبهه مقاومت، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است.

وی در ادامه تصریح کرد: انقلاب اسلامی مسیر زندگی و راه صحیح زندگی را برای مردم ایران مشخص کرد و دسیسه‌های دشمنان اسلام مانند آمریکا و انگلیس را نمایان کرد.

حسینی‌شاهرودی اذعان داشت: جنگ امروز دنیا جنگ نابرابری و عدم توجه به عدالت و افکار مسلمانان در جهان است که حاکمیت این ظلم را استکبار جهانی در دست گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی تو دهنی بزرگی بر ابرقدرت‌های دنیا وارد کرد و این مهم رمز پیروزی و ماندگاری جمهوری اسلامی ایران در تاریخ اسلام است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران زمینه‌ساز ظهور است و باید طبق بیانیه گام دوم انقلاب گام‌های استوار برداشته شود و از توان نیروهای جوان و مستعد در پیشبرد اهداف و توسعه کشور استفاده کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: پیشرفت جامعه اسلامی نیازمند الگوپذیری شایسته است و بهترین الگو در تاریخ انقلاب اسلامی تبعیت از سیره شهید حاج قاسم سلیمانی است چرا که این انسان وارسته جزو چهره‌های مخلص اسلام بود.

وی با اشاره به مقام شهدای والا مقام گفت: همه کسانی که در راه خدا جهاد می‌کنند و به شهادت می‌رسند علاوه بر پاداش الهی، از عزت و اجر معنوی نیز برخوردار خواهند شد که نمونه آن ایستادگی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مقابل رئیس جمهور قمارباز آمریکا بود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در جمع مردم ولایتمدار قروه اظهار داشت: خیال خام داعش و رویای سلطه‌ای این حکومت خودخوانده بر جهان اسلام با از جان گذشتگی‌های مدافعان حرم به رهبری شهید سلیمانی و همرزمانش با شکست مواجه شد و حامیان آن متوجه قدرت و وحدت جمهوری اسلامی ایران در جهان شدند.

وی با اشاره به توان نظامی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: خوشبختانه در چند دهه اخیر در کشور شاهد پیشرفت‌های همه جانبه هستیم و از هرگونه وابستگی به ابرقدرت‌های دنیا را نداریم.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: برای اولین بار در دنیا جمهوری اسلامی ایران ثابت کرد که آمریکا هیچ قدرتی در منطقه ندارد و با حمله موشکی سپاه به پایگاههای آمریکا در عین الاسد عراق آن را به اثبات رساند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی ادامه داد:با تلاش نیروهای انقلاب اسلامی ایران و ایجاد وحدت میان مسلمانان تمام توطئه و فتنه‌های خاموش دشمنان شناسایی و خنثی شده است.

انتهای پیام۲۳۳۰/۸۶

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن