اخبار

مردم کاندیداهای اصلح را به مجلس بفرستند/ تقدیر از عملکرد شورای نگهبان

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، محمد مهدی سوری قائم مقام مجمع اسلامی دانشجویان ایران دانشگاه آزاد اسلامی در نشست «نقش جنبش دانشجویی در انتخابات مجلس» که در این خبرگزاری برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت ورود به چهل و دومین سال پیروزی انقلاب گفت:‌ در انتخابات مجلس باید توجه کنیم که اصلح‌ها وارد مجلس شوند. خوشبختانه امسال شورای نگهبان وظیفه‌اش رو به نحو احسن انجام داد و در تایید صلاحیت ها نهایت دقت را به کار برد و از این پس نوبت مردم است که با دقت نمانیدگان اصلح را انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه از این پس انتظارات هم از قوه قضاییه و هم از مجلس شورای اسلامی چندین برابر می‌شود، گفت: ۹۰ نفر از افرادی که در حال حاضر در مجلس شورای اسلامی به عنوان وکلای ملت در حال فعالیت هستند تایید صلاحیت نشده اند باید به صورت جدی پیگیر این موضوع بود که دلایل تایید صلاحیت نشدن این افراد برای مردم به صورت شفاف بیان شود و اگر مفاسدی صورت گرفته با آن برخورد شود.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: چه دلیلی دارد افرادی که صلاحیت حضور در انتخابات مجلس آینده را ندارند در حال حاضر در مجلس و فعالیت داشته باشند. 

سوری یادآور شد: انتخابات امسال در یکی از حساس‌ترین برهه های تاریخ نظام جمهوری اسلامی در حال برگزاری است اینجاست که باید نشان داد ملت ایران یکپارچه و یکدست به مانند گذشته از نظام حاکم حمایت خواهد کرد و با حضور پر شور در صندوق‌های رای این موضوع به جهانیان نشان داده خواهد شد.

 قائم مقام مجمع اسلامی دانشجویان ایران دانشگاه آزاد در بخش دیگری با اشاره به پیام رهبر انقلاب به تشکل‌های دانشجویی افزود: همانگونه که مقام معظم در پیام خود تاکید کردند که بیشتر از هر زمان به عنصر مومن وحزب اللهی نیاز داریم و باید بر مبانی پافشاری کرد فعالین دانشجویی هم باید این پیام را سرلوحه کارشان قرار دهند.

وی گفت: در چنین زمانی جنبش دانشجویی باید شفاف سازی و آگاه سازی کنند، نباید عرصه را خالی کنند تا افراد غیرانقلابی روی کار بیایند.

سوری تاکید کرد: در حال حاضر بهترین زمان برای شفافیت در انتخابات است و اگر می‌خواهیم به کاندیدی رای بدهیم باید اول از او بخواهیم که در خصوص اموالش شفاف باشد چرا که شفافیت در اموال نمایندگان مجلس زمینه‌ای می‌شود برای  شفافیت کاندیداهای ریاست جمهوری.

وی گفت: شفافیت در اموال، شفافیت در عملکرد باعث شفافیت در آراء و برگزاری انتخابات نیز خواهد شد.

این فعال دانشجویی تاکید کرد:‌ نباید کورکورانه تصمیم بگیریم. نباید در انتخابات بر حسب طایفه و قوم تصمیم گرفت. انتخاب ما باید فردی باشد که جامعه‌ را درک کند، شرایط را بفهمد، و در قانون گذاری نظر صحیح را بیان و یا حمایت کند. 

سوری تصریح کرد: مطمئن باشید که هر نماینده‌ای به مجلس راه پیدا کند از قلم نقد فعالان دانشجویی در امان نخواهد ماند.

وی گفت: در حال حاضر و پیش از انتخابات اتحادیه مجمع اسلامی وظیفه  آگاه سازی مردم نسبت به انتخاب ها را در پیش گرفته و از هیچ حزب و جناحی حمایت نخواهد کرد و فقط شاخص‌های یک انتخاب درست و یک فرد انقلابی را معرفی خواهد کرد اما مطمئن باشید هر انتخابی صورت بگیرد بعد از انتخابات تک‌تک فعالیت هایش بررسی و نقد خواهد کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن