اخبار

نماینده‌ اصلح باید خودش را به ویژگی‌‌هایی شهیدسلیمانی نزدیک کند

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، زکیه شعبانی قائم‌مقام سازمان اسلامی دانشجویان ایران ( سادا) در نشست « نقش جنبش دانشجویی در انتخابات مجلس» که در این خبرگزاری برگزار شد، گفت: نمایندگی مجلس، تصدی وزارتخانه یا شغل وزیری نیست که بخواهد در آن چارچوب به مردم قول دهد، بلکه ویژگی مهم یک نماینده مجلس آن است که قول هر کاری به مردم ندهد، سلیقه‌ای عمل نکند، به قوانین آشنا باشد، دشمن‌شناس و شجاع باشد.

وی افزود: نماینده مجلس نباید بازنشسته سازمان یا ارگان دیگری باشد،‌ باید مطلع از قوانین مجالس دنیا باشد، احکام شرعی را بداند و رأی دهنده مثبتی در قانون‌گذاری صحیح باشد.

شعبانی تاکید کرد: اگر نماینده‌ای می‌خواهد امروز تأثیرگذار، امیدبخش و راهگشا در مجلس باشد بهتر است خود را با ویژگی‌‌هایی که در وجود سردار سرافراز دل‌ها، شهید سپهبد سردار سلیمانی داشتند نزدیک کند، یعنی خودش را فدای مردم کند نه مردم را فدای خود، معتقد محکم به اصل ولایت فقیه باشد و ایران را یکپارچه ببیند.

قائم‌مقام سازمان اسلامی دانشجویان ایران یادآور شد: مقام معظم رهبری انتخابات را بسیار مهم و مظهر خداباوری و مردم‌باوری و هم مظهر خودباوری می‌دانند و تاکید دارند که جایگاه مجلس، جایگاهی بسیار عالی برای انعکاس نظرات و اراده ملت در وضع قوانین و مقررات و رگه‌های اجرایی است.

شعبانی ادامه داد: انتخابات یک موضوع پر اهمیت است چون طی آن سرنوشت مردم و ملت تعیین می‌شود. مقام معظم رهبری درباره انتخابات می‌فرمایند که « این که ما تکیه می‌کنیم تأکید می‌کنیم، اصرار می‌ورزیم به این که مردم همه شرکت کنند در انتخابات و من بارها این را قبلا گفته‌ام که حتی آن کسانی که نظام را قبول ندارند برای حفظ کشور برای اعتبار کشور بیایند در انتخابات شرکت کنند، ممکن است کسی بنده را قبول نداشته باشد عیبی ندارد اما انتخابات مال رهبری نیست، مال ایران اسلامی است. مال نظام جمهوری اسلامی است، همه باید بیایند در انتخابات شرکت کنند این موجب می‌شود که نظام جمهوری اسلامی تقویت بشود کشور در حصار امنیت کامل باقی بماند.»

وی گفت: این که بعضی از مردم می‌گویند ما رأی ندادیم و رأی نمی‌دهیم و اصلا برای هیچ وقت رأی نخواهیم داد این‌ها کسانی هستند که با همین موضع خودشان، بزرگ‌ترین ضربه را به کشور می‌زنند، چون ما باید درست تصمیم بگیریم و اصلح را شناسایی کنیم و به او رأی دهیم و او را وارد مجلس کنیم تا مشکلات مردم کمتر شود.

این فعال دانشجویی گفت:‌ وقتی ما در انتخابات بی‌دقتی کنیم این باعث می‌شود که دود این کار در مجموع به چشم ما و نظام می‌رود، امید است مردم همیشه در صحنه کشورمان در دوم اسفند ماه با حضور پرشور، با انتخابی آگاهانه و بصیرانه سکان را در دست افراد اصلح و برگزیده بسپارند تا شاهد تغییرات مفید و کارآمد در کشور باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به پیام مقام معظم رهبری به تشکل‌های دانشجویی اشاره کرد و افزود: رهبری در پیام خود تاکید کردند که امروز بیشتر از همیشه کشور به عنصر مؤمن حزب‌اللهی نیاز دارد و خواستند که هر چه می‌توانیم بر روی مبانی پافشاری کنیم.

شعبانی تصریح کرد: با توجه به این پیام، دانشجو باید یک عنصر مؤمن واقعی و ولایی باشد، طوری رفتار و کردار خودشان را شکل دهند که خلوص و ایمان در آنها پدیدار شود، باید معرفت‌شان را بالا ببرند و بتوانند بر افراد و محیط، اثرگذار باشند و این‌ها حاصل نمی‌شود مگر آنکه فرد ارتباط خود را با خداوند جدی و محکم کند.

وی گفت:‌مقام معظم رهبری می‌فرمایند: «یکی از مسؤولیت‌های جریان دانشجویی، تلاش برای فهمیدن است، یعنی تفکر.» فرمایشات مقام معظم رهبری بیانگر اهمیت زیاد تفکر و تعمق در مسائل و جریانات و همچنین مبانی اصولی است و یک دانشجوی تشکیلاتی انقلابی باید بتواند مسائل متفاوت تحلیل درست و اساسی داشته باشند و تحلیل واقعیات را نشر دهند.

قائم‌مقام سازمان اسلامی دانشجویان ایران در خاتمه گفت: در واقع دانشجو باید با این کار نقش عظیمی در روشنگری و بصیرت‌افزایی جامعه ایفا می‌کند و منجر می‌شود که مردم به صورت شفاف با وقایع رو‌به‌رو شوند و آگاهی‌دهی افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن