اخبار

کاندیداهای انتخابات زیر ذره بین هیات نظارت/ ۲۵۰ تخلف انتخاباتی در آذربایجان‌غربی ثبت شد

قنبر کریم‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: تاکنون ۲۵۰ مورد تخلف انتخاباتی در آذربایجان‌غربی به ثبت رسیده است.

وی بابیان اینکه ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی تشکیل شده است، افزود: شعبات این ستاد در شهرستان‌ها نیز تشکیل و به تخلفات انتخاباتی رسیدگی می‌شود.

رئیس هیات نظارت بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با اشاره به تبلیغات زودهنگام برخی کاندیداها طی روزهای گذشته، اعلام کرد: علاوه بر این، تعدادی از کاندیداها نیز علیه شورای نگهبان در فضای مجازی مطالبی منتشر کرده‌اند و یا به شورای نگهبان تهمت زده‌اند که تمام این تهمت‌ها جمع‌آوری و به مراجع قضایی ارجاع شده است.

کریم‌نژاد با بیان اینکه بداخلاقی‌های انتخاباتی را به مراجع قضایی ارجاع می‌دهیم، یادآور شد: لازم است کاندیداها و هواداران آنها نسبت به رعایت اخلاق انتخاباتی توجه بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه تعدادی از کاندیداها برای تایید صلاحیت خودمستقیم و یا غیرمستقیم به شورای نگهبان مراجعه کرده‌اند ولی ما در جریان این امر نیستیم، اعلام کرد: در مرحله اول تایید صلاحیت‌ها، بالای ۱۰۰ نفر به هیات نظارت بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مراجعه کرده و فرم اعتراض خود را نسبت به رد صلاحیتشان پر کرده و در مرحله دوم فقط سه نفر اعتراض کننده داشتیم.

ریس هیات نظارت بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: از امروز تبلیغات کاندیداها رسمیت یافته ولی همچنان تخلفات انتخاباتی و بداخلاقی‌ها ثبت و به ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی ارجاع می دهیم.

انتهای پیام/

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن