اخبار

دولت آمریکا هر کجا قدم گذاشت ناامنی و خرابی به‌بار آورد/ سنگر انتخابات نباید خالی شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، حجت الاسلام مروی، در مراسم سومین روز از ارتحال آیت الله نورالله طبرسی که امروز در مصلی ساری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از نعمت‌های بزرگ خداوند زمینی است که ما بر روی آن زندگی می‌کنیم، زمین یکی از آیات الهی و پدیده‌های بزرگ الهی است.

وی افزود: بخشی از زمین برای کشاورزی و زراعت و محصول دادن کاملا مستعد است اگر از نظر جغرافیایی نگاه کنیم بخشی از زمین بسیار ارزشمند است و جاهایی دارای معدن نفت و طلای سیاه است ولی بخش‌هایی بی‌ارزش شوره‌زار است و هیچ ارزشی ندارد.

حجت الاسلام مروی تصریح کرد: پیامبر اسلام مردم را به زمین تشبیه کرد، انسان توانایی و استعدادهایی دارد اگر انسان از این قدرت و توانایی استفاده کند به مراتب کمال می‌رسد، خدا بنی آدم را کرامت داده، توصیه شده در مسیر علم و عمل قدم بردارید، کسی که در این مسیر باشد ملائکه بالهای خودشان را در زیر پای او و قدم‌های او می‌گسترانند.
 
این مسؤول بیان کرد: نگاه کردن به صورت عالم ثواب دارد، چرا که اسلام ارزش علم را بالا می‌دانند اعمال ما را با کمیت نمی‌سنجد با کیفیت می‌سنجد، معرفت و دانش دینی در پی عمل به واجبات توسط انسان را در روز قیامت می‌سنجند.

وی یادآور شد: آنچه که عملش قدر پیدا می‌کند که دارای علم و دانش می‌شود، با علم باید خدا را شناخت، اگر می‌خواهید عابد و مطیع خدا باشید از مسیر علم باید حرکت کنید، در روایات هیچ عملی به اندازه دانش و علم دینی که انسان را تعالی و رشد بدهد مورد توجه و مورد ت‌أکید قرار نگرفت.

حجت الاسلام مروری عنوان کرد: در مورد علم و دانش هزاران روایت داریم اسلام مردم را به کسب علم و دانش سفارش می‌کند، بعد از علم نوبت به عمل صالح می‌رسد که انسان را به جایگاه و رشد و کمال می‌رساند، فرد عالم چون ستاره می‌درخشد و مردم از دانش و معرفت او در مسیر خدا و عبودیت و بندگی خدا قدم برمی‌دارند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به شخصیت آیت الله طبرسی، ابراز کرد، وی حدود ۶۰ سال از عمر خود را به هدایت، ارشاد، کمک و دستگیری مردم گذراند، وی شاگرد علمای بزرگی بود دانش فقه و اصول را در نجف فرا گرفت، اگر در نجف و قم می‌ماند حتما یکی از علمای شاخص جهان اسلام می‌شد ولی آنجا را رها کرد به کوهستان آمد تا به منزله چراغ برای مردم شود.

وی گفت:  مراسم تشییع باشکوه روز گذشته نشان از قدرشناسی مردم باایمان و متدین است که نسبت به یک عالم دینی انجام دادید، روحانی مردمی و پدری دلسوز را از دست دادیم اما تربیت یافته دیگری از مکتب امام صادق به نام آیت الله لائینی جای این مرد را پر کرد، قبل از اینکه او از این دنیا برود راه را برای دیگری باز کرد.

 حجت الاسلام مروری اذعان داشت: مردم همانطور که از مرحوم طبرسی اطاعت و حمایت کردند از نماینده ولی فقیه حمایت کنند ما باید علما را حفظ کنیم تا از وسوسه شیطان دور بمانیم اگر در طول ۴۰سال در برابر همه فشارهای دشمنان اسلام و استکبار جهانی انقلاب اسلامی با سربلندی ایستادیم بخاطر پیوند عمیق و ناگسستنی میان مردم و روحانیت بوده است.

این مسؤول اضافه کرد: دشمن برای اینکه این پیوند را سست کند، هر روز نقشه و حرف و سخنی را طرح می‌کند، ولی تاکنون موفق نبود، اما ما نباید از نیرنگهای دشمنان غافل باشیم دشمنان ما بی‌رحم هستند، ظاهر اتو کشیده‌ای دارند یک دستمال مخملی در دست کشیدند اما می‌خواهند پنجه‌های فولادین به گردن مردم ما بیاویزند.

وی یادآور شد: حاج قاسم سلیمانی با روحیه عرفانی و جهاد در مبارزه با داعش یک مقام نظامی بود به دعوت یک دولت رسمی و قانونی وارد عراق شد به چه جرمی با چه قانونی این مهمان را به شهادت رساندند این مرد بزرگ یک قهرمان است، با هواپیمای بدون سرنشین در نیمه شب به شهادتشان رساندند دشمنان ما قانون سرشان نمی‌شود ظاهر آراسته‌‌ای دارند اما همه وجودشان وحشی‌گری و خون‌خواری است.

حجت الاسلام مروی گفت: مردم بدانند اینها به هیچ اصول انسانی و قوانینی که خودشان نوشتند امضا کردند و در سازمان ملل قرار دادند پایبند نیستند، گرگ‌های درنده‌ای در لباس انسان هستند، این انسان‌های پلید نیت شوم نابودی و کشت و کشتار انسان‌های بزرگ را دارند، هر کجا قدم نحس آمریکایی‌ها گذاشته شد ناامنی، خرابی، بی بندوباری و بی عفتی به بار آوردند باید از ایران سربلند دفاع کنیم باید در آن حوزه‌ها و عرصه‌ها حضور داشته باشیم.

رئیس تولیت آستان قدس رضوی اعلام کرد: ما انتخابات در پیش داریم، درست است مردم گلایه و شکوه‌هایی به حق دارند اما نباید باعث شود که سنگر را خالی و دشمن را امیدوار کنیم، رای ما دشمن را ناامید می‌کند، مراسم تشییع پیکر حاج قاسم و هم‌رزمانش کم نظیر بود معادلات دشمن خون‌خوار را دگرگون کرد.
 
وی عنوان کرد: دولت و نظامی که مردم پشتیبانش باشند و دارای پایگاه مردمی باشند دشمن عقب‌نشینی می‌کند، حضور مردم در صحنه‌ها و راهپیمایی‌ها دشمن را ناامید می‌کند.

انتهای پیام/۸۶۰۴۸/غ

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن