اخبار

سازهای جشنواره موسیقی فجر، از امشب کوک می‌شود

هدایت رضایی، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: جشنواره موسیقی فجر به‌عنوان بزرگ‌ترین رخداد موسیقایی، فرصت مغتنمی است برای بیان احساسات و عواطف لطیف انسانی، فرصتی برای بیان اوج‌ها و فرودهایی که مردمان ایران‌زمین در کنار هم تجربه می‌کنند و فرصتی است برای دعوت از سایر ملل تا با ابزار هنر و موسیقی به زبان مشترک با یکدیگر برسند.

وی افزود: این جشنواره با هدف به عرصه آوردن هنر هنرمندان موسیقی در برابر نگاه هوشمندانه مردم و فراهم کردن زمینه ارتقای موسیقی برگزار می‌شود. 

دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی فارس ادامه داد: این جشنواره‌ با دعوت از هنرمندان داخلی و خارجی به دنبال پیوند فرهنگی و گسترش ارتباطات بین‌المللی است تا بتواند بیش از گذشته در معرفی موسیقی ایرانی و موسیقی‌دانان ارزشمند کشور گام بردارد.

رضایی تأکید کرد: جشنواره شانزدهم در حالی برگزار می‌شود که شهادت حاج قاسم سلیمانی و سانحه هوایی جان‌گداز جان باختن هم‌وطنان، داغ عمیقی بر دل تمام ایرانیان وارد کرد، هنرمندان و تمام دست‌اندرکاران اجرای این رویداد نیز با قلبی پردرد و با تلاشی بی‌دریغ در برپایی جشنواره قدم برداشتند تا بتوانند از طریق صدای هنر و موسیقی، پیام صلح و آزادی‌خواهی جامعه ایرانی را به گوش سایر ملل برسانند و مردم را به احساس زندگی عادی برگردانند.

وی عنوان کرد: ساعت ۲۱ روز پنج‌شنبه ۲۴ بهمن گروه ارکستر ملی سالار عقیلی در تالار حافظ به روی صحنه می‌روند و جمعه ۲۵ بهمن علی یاسینی در ساعت ۱۸ و ۲۱ در تالار حافظ هنرمندان و علاقه‌مندان حوزه موسیقی را به وجد خواهد آورد.

دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی فجر فارس اضافه کرد: شنبه ۲۶ بهمن، گروه پازل ساعت ۱۸ و ۲۱  در تالار حافظ شیراز اجرا می‌کنند و یکشنبه ۲۷ بهمن‌ماه هوروش در ساعت ۱۸ و ۲۱ مخاطبین موسیقی را به سالن خواهند کشاند.

رضایی بیان کرد: دوشنبه ۲۸ بهمن گروه بین‌المللی اتریش، ساعت ۲۱ در تالار احسان و گروه سه‌تارنوازان پیرمرادی ساعت ۲۰ در تالار مخابرات اجرا می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: سه‌شنبه ۲۹ بهمن‌ماه آرون افشار در سانس ۱۸ و ۲۱ در تالار حافظ حضور دارد و گروه محلی قشقایی یاغلیق ساعت ۲۱ در تالار احسان اجرا می‌کند و چهارشنبه ۳۰ بهمن امیرعباس گلاب، خواننده سرشناس کشورمان در سانس ۱۸ و ۲۱ برای علاقه‌مندان به حوزه موسیقی اجرا خواهد داشت.

انتهای پیام/۹۸۱۰۰۰۴

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن