اخبار

نه بیمارستانی برای بیماران هست و نه آرامستانی برای مردگان!/ اینجا پردیس است

خبرگزاری فارس از پردیس؛ سید مهدی حسینی: برای لحظه‌ای فرض کنید شب در منزل خود نشسته‌اید که به‌یک‌باره برای فرزندتان عارضه‌ای پیش می‌آید و نیاز به کمک فوری پزشک دارید…، طبیعی است در این حالت اگر وسیله نقلیه داشته باشید ریسک منتظر ماندن برای اورژانس را نکنید و خود، مریضتان را با ماشین به بیمارستان برسانید تا اینجا همه‌چیز عادی است اما اگر مجبور باشید برای رساندن خود به نزدیک‌ترین بیمارستان مسافتی بیش از ۳۰ کیلومتری را طی کنید که احتمالاً حدود ۴۰ دقیقه‌ای در راه خواهید بود، قضیه فرق می‌کند…

طولانی‌اش نمی‌کنم در همین پردیس بیخ گوش تهران با همین شرایط روبه‌رو هستیم، شهرکی ۳۰۰ هزارنفره که ده سال از ساختش می‌گذرد اما دریغ از یک‌تخت بیمارستانی (تنها بیمارستان خصوصی آن نیز چند ماه پیش تعطیل شد و فقط بخش اورژانس آن تا ۳ بعدازظهر فعال‌شده و هزینه‌های درمانی بالای این مرکز برای ساکنین که اکثراً مهرنشین هستند سنگین است) و خانواده‌هایی که هرروز این استرس را دارند تا در مواقع ضروری که ثانیه‌ها می‌تواند تعیین‌کننده مرگ یا حیات فردی باشد چکار کنند؟

آرشیو چه می گوید؟

عبدالعظیم رضایی فرماندار پردیس چندروز پیش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: فرمانداری شهرستان پردیس برای راه اندازی بیمارستان تاریخ مشخص کرده است و متولیان باید در تاریخ اعلام شده آنرا راه اندازی کنند.

وی همچنین درخصوص تاریخ افتتاح نیز گفت: حتما سعی ما این است که تا قبل پایان سال شاهد افتتاح بیمارستان باشیم.

وعده‌های وزرای بهداشت

فرودین ماه سال ۹۷ حسن قاضی زاده هاشمی وزیر وقت بهداشت نیز قول افتتاح بیمارستان الغدیر را برای چندماه بعد داده بود.

خردادماه امسال هم سعید نمکی وزیر بهداشت قول افتتاح بیمارستان پردیس را در آینده ای نزدیک داده بود اما زمانی برای افتتاح آن مشخص نکرده بود.

مجبور شدیم ۳۵ میلیون اضافه برای ساخت هر واحد هزینه کنیم!

عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در مورد نبود بیمارستان در شهر ۳۰۰ هزار نفری پردیس بیان کرد: اینکه شهرستان پردیس با جمعیتی قریب به ۳۰۰ هزار نفر هنوز بیمارستان ندارد جای تاسف دارد به همین منظور تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا هرچه زودتر اولین بیمارستان شهر را افتتاح کنیم.

رضایی با بیان اینکه، اولویت اول ما احداث بیمارستان الغدیر با حضور و مشارکت فعال خیرین است، عنوان کرد: یکی از مشکلات اساسی که مادر شهرستان پردیس با آن مواجه بودیم جانمایی غلط آن بود، به گونه ای که مجبور شدیم به دلیل توپوگرافی خاص این منطقه برای ساخت هر واحد ۳۵ میلیون تومان بیشتر هزینه کنیم.

وی گفت: در خصوص مسکن ملی نیز برای آنکه نسبت به ساخت مجدد زیرساخت‌ها صرفه جویی کنیم با توجه به دردست احداث بودن زیرساخت های این شهر و آماده شدن تعدادی از آنها شهر پردیس را انتخاب کردیم تا از این طریق بتوانیم تمرکز خود را بر روی تکمیل باقی مانده پروژه های این شهر مانند افتتاح مراکز درمانی و بیمارستانی بزاریم.

بیشترین نرخ رشد جمعیت در کشور را داریم اما دریغ از یک بیمارستان!

سیدمهدی هدایت مدیرعامل شهر جدید پردیس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ضمن گلایه از عدم توجه کافی به شهرستان پردیس اظهار داشت: روزانه بین ۱۵۰ الی ۲۰۰ واحد تحویل مردم می شود و این شهر بالاترین نرخ رشد جمعیتی در کشور را دارد اما متاسفانه توجهات مسؤولین همانند یک  شهرستان کوچک است نه یک کلان شهر بزرگ با افق جمعیتی ۶۰۰ هزار نفری.

هدایت همچنین ادامه داد: جانمایی بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی و تهیه نقشه های معماری آن به پایان رسیده است و ان‌شالله در آینده نزدیک اقدام به کلنگ زنی می‌کنیم.

وی همچنین با تکذیب ساخت بیمارستان ۲۰۰ تختوابی گفت: در حال حاضر دو درمانگاه در فازهای ۸ و ۱۱ داریم که آماده بهره برداری است اما متاسفانه دانشگاه علوم پزشکی اقدام به شروع خدمات رسانی در این درمانگاه نمی‌کند.

شرکت عمران پردیس باید پاسخگو باشد

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان پردیس در واکنش به ادعای شرکت عمران پردیس مبنی بر اهمال این اداره نسبت به عدم  تحویل دو کلینیک فازهای ۸ و ۱۱ در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان پردیس در دو مرحله بازدیدی از دو کلینیک یاد شده داشته است و در ابتدا این بازدید که در شهریورماه صورت گرفت، متاسفانه متوجه عدم آماده شدن تاسیسات زیرساختی آن ها از قبیل آب، برق، گاز و … بودیم، بنابراین امکان تحویل در آن مقطع وجود نداشت؛ در دومین بازدید که در آذر ماه امسال از این دو مجموعه صورت گرفت فقط آب و برق آن متصل شده بود و از اتصال انشعاب گاز خبری نبود که در این مرحله نیز از آنجایی که این اداره ذیل دانشگاه علوم پزشکی تعریف می شود امور حقوقی دانشگاه با تحویل ساختمان‌های فوق با توجه به فقدان زیرساخت های لازم موافقت نکرد و بدین ترتیب جای سوال از مسؤولان شرکت عمران پردیس وجود دارد که چرا تا کنون این شرکت اقدام به تعبیه زیرساخت های لازم نکرده است؟ و امروز ما باید از عدم تحویل ساختمان ها گلایه داشته باشیم نه شرکت عمران زیرا چارت نیروهای مرکز فاز ۱۱ نیز مشخص و تعیین شده و چند ماه است این نیروها بلاتکلیف هستند

نماینده مجلس: جانمایی اشتباه!

پروانه مافی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ضمن گلایه از عدم وجود زیرساخت های خدماتی در شهرستان پردیس اظهار داشت: متاسفانه شهر پردیس بدون هیچ برنامه جدی درباره زیرساخت‌های آن بنا شده است و این جانمایی اصلاً مناسب این حجم از ساختمان ها و ظرفیت جمعیتی آن نبوده است.

وی در پاسخ به چرایی عدم افتتاح بیمارستان ها در بازه زمانی چهارساله دوران نمایندگی علی رغم همسو بودن دولت گفت: دلیل تاخیرها مشکل عدم تامین بودجه و بار مالی زیاد طرح تحول سلامت بوده است   زیرا که تمام فعالیت ها نمایندگان مجلس تهران و دولت مردان محترم معطوف به برطرف کردن مشکلات بوده است اما باتوجه به شرایط اقتصادی کشور علی رغم همه تلاش ها نمی‌توانستیم که بودجه کافی را اختصاص داده ولی انشالله این نوید را به مردم شریف شهرستان پردیس می دهم که تا سال آینده شاهد عملیاتی شدن قول‌های مسؤئلان مبنی بر افتتاح بیمارستان دولتی باشیم.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی درادامه گفت: چون پردیس نزدیک تهران است عموماً مردم سعی می‌کنند خدمات درمانی خود را در تهران پیگیری کنند.

امکانات مسکن مهر زیاد بود که استارت مسکن ملی را هم در پردیس زدید؟

با توجه به محقق نشدن قول‌های مسؤولان و موکول شدن زمان افتتاح پروژه‌های بیمارستانی و درمانی به زمان‌های دیگر ابتدا به فکر ساخت بیمارستان هزار تخت خوابی توسط چینی‌ها در ده طی ۱۰ روز افتادم و این دو سوال اساسی در اذهان مطرح می شود که اولاً، چرا در شهری که حتی یک تخت بیمارستانی نیز برای آن غنمیتی به حساب می‌آید با وجود آماده بودن دو کلینیک، اقدامی برای افتتاح آن از سوی مراکز تابعه وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و شرکت عمران پردیس صورت نمی‌گیرد؟ و ثانیاً  اگر جانمایی این شهر در دولت‌های گذشته اشتباه بوده است چرا شاهد اجرای طرح مسکن ملی (مصوب دولت فعلی) در این شهر نیز هستیم؟ که برای پاسخ به این دوپرسش دیگر نمی‌توان با بهانه کم‌کاری سایر دستگاه های موازی از پاسخگویی گریخت!

نه بیمارستانی برای بیماران هست و نه آرامستانی برای مردگان!

حال فارغ از بیمارستان در صورت بروز اتفاق خاصی برای شهروندان آرامستانی هم برای تدفین در پردیس وجود ندارد…

رئیس اداره محیط زیست در نشستی خبری به فارس گفت: پلاک زیست محیطی برای آرامستان معرفی شده و برای تائید آن باید شورای عالی محیط زیست تصمیمی را اتخاذ کند.

قبل از سال جدید آرامستان پردیس را کلنگ‌زنی می‌کنیم

فرماندار شهرستان پردیس نیز روز گذشته در گفت و گو با خبرنگار فارس در خصوص زمان ساخت آرامستان پردیس، ضمن عذرخواهی از شهروندان برای عدم افتتاح بیمارستان، عنوان کرد: تلاش ما این است قبل از سال جدید آرامستان پردیس را کلنگ‌زنی کنیم.

اما آنچه مسلم است  ۸۵ درصد شهرستان پردیس در حوزه محیط زیست قرار دارد و اختلافات موجود بین دستگاه های مختلف، ساخت آرامستان و یا مترو ملتزم دریافت مجوزهای زیست محیطی است و از شواهد پیداست این مشکل کهنه، باز هم کهنه تر خواهد شد، اما ما هنوز امید داریم.

انتهای پیام/ی

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن