اخبار

نشست خبری وزرای دفاع آمریکا و آلمان درباره مقابله با داعش

به گزارش مانیتورینگ گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا در حاشیه اولین روز کنفرانس امنیتی مونیخ، در نشست خبری مشترک با «آنه‌گرت کرامپ-کارن‌باوئر» همتای آلمانی خود حضور پیدا کرده و به سوال خبرنگاران پاسخ داد.

در ابتدای این نشست وزیر دفاع آلمان با اشاره به نشست کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی موسوم به ضد داعش در مونیخ گفت: «نبرد با داعش هنوز به پایان نرسیده است. ما پیشرفت‌های قابل توجهی به دست آورده‌ایم… اما داعش هنوز کاملا شکست نخورده است».

کارن‌باوئر با پیچیده خواندن وضعیت داخلی عراق، توضیح داد: «عملیات عزم راسخ (ائتلاف) و ماموریت ناتو در عراق یک هدف مشترک دارند و آن مبارزه با گروه تروریستی داعش است».

وی با اشاره به دعوت دولت عراق از ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با داعش، اظهار داشت: «لازم است که هر دو ماموریت (ناتو و ائتلاف) همکاری بسیاری نزدیکی با دولت عراق داشته باشند».

وزیر دفاع آمریکا به عنوان سخنران بعدی با اشاره به آغاز فعالیت ائتلاف ضد داعش از سال ۲۰۱۴، گفت: «ما در تلاش برای ایجاد هماهنگی بین ائتلاف و دولت عراق هستیم تا به این کشور کمک کنیم».

اسپر با بیان اینکه کار ائتلاف ضد داعش هنوز به پایان نرسیده، مدعی شد: «ما هنوز هم هوشیار هستیم. ما مجددا بر تعهد خود برای شکست دادن داعش و همکاری با ناتو جهت پیشگیری از حملات جدید تاکید می‌کنیم».

وی ضمن اشاره به برنامه‌های آمریکا و اروپا برای گسترش ماموریت و حضور ناتو در عراق به بهانه آموزش نظامیان این کشور، افزود: «نظامیان ائتلاف و ناتو، درباره نحوه گسترش اقدامات ناتو برای حمایت دستگاه‌های امنیتی عراق، در تماس خواهند بود».

در حال تکمیل…

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن