اخبار

حضور مردم در انتخابات آبروی نظام و تقویت کننده کشور است

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، حجت‌الاسلام رضا علیزاده در خطبه‌های امروز نماز جمعه با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در جمع مداحان، اظهار کرد: علاج مشکل کشور ما این است که در مقابل دشمنان قوی‌پنجه، قوی بشویم.

امام‌جمعه بخش بهمن با بیان اینکه شرط داشتن ایران قوی، داشتن دولت و مجلس قوی است، خاطرنشان کرد: اگر مجلس قوی بخواهیم باید حضور پرشور در انتخابات و انتخاب درست داشته باشیم؛ چراکه مجلس شورای اسلامی محل قانون‌گذاری و ریل‌گذاری دولت است و ممکن است قوانینی در مجلس تصویب شود که آثار آن سال‌ها ادامه داشته باشد.

حجت‌الاسلام علیزاده ابراز کرد: حضور پرشور مردم در مناسبت‌های ملی مایه آبروی نظام اسلامی و تقویت کشور و مصونیت بخش در برابر توطئه‌های دشمنان است. دشمن دائماً تلاش می‌کند با تبلیغات گسترده بر افکار عمومی مردم، خاصه جوانان تأثیر بگذارند و آن‌ها را از انقلاب جدا کنند اما به جایی نمی‌رسند.

علیزاده با اشاره به حضور پر شور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، ادامه داد: انتخابات امروز نشان می‌دهد مردم در کنار و پشتیبان نظام هستند، هرچند دشمنان تلاش می‌کنند با بزرگ جلوه دادن ویروس کرونا مردم را از حضور در انتخابات منصرف کنند.

وی اضافه کرد: نشانه‌های افول موریانه وار آمریکا در همه ابعاد اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در داخل و خارج این کشور مشاهده می‌شود و لذا تلاش می‌کند با بزک و آرایش، خودش را سرپا نشان دهد؛ اما این ابهت پوشالی مانع غرق شدنش نخواهد شد و این غلط‌های اضافه‌ای که می‌کند بخشی از آن به جهت مأیوس کردن مردم ایران است.

امام‌جمعه بخش بهمن با تأکید بر ضرورت مدیریت و هدایت شادی و عزا، ابراز کرد: بر خلاف آنچه برخی روشنفکرنماها تلاش می‌کنند، گریه در مجالس اهل‌بیت (ع) و مراسم شهدا ضعف نیست؛ بلکه وسیله‌ای برای احساس عزت و قدرت است و ائمه اطهار پایه‌گذار این سنت و ترویج کننده این مجالس بودند.

حجت‌الاسلام علیزاده ابراز کرد: امروز دشمن سبک زندگی ما را که باید اسلامی باشد هدف قرار داده و تلاش می‌کند سبک زندگی غربی را جایگزین آن کند. اگر بخواهیم سبک زندگی اسلامی را به صورت درست نهادینه کنیم راه آن فرهنگ‌سازی در زمینه‌های ازدواج آسان، فرزند آوری و … است.

علیزاده با تأکید بر اینکه مسؤولین باید در حوزه فرهنگ‌سازی ورود کنند، خاطرنشان کرد: بسیاری از بی‌مبالاتی‌هایی که در کشور مشاهده می‌کنیم به خاطر دور افتادن از سبک زندگی اسلامی است. در غیر این صورت نباید در عده‌ای فضایی را فراهم کنند که زنان و دختران با لباس‌ها و پوشش‌های نامناسب از شهرهای دیگر وارد شهر مهردشت شوند و به بهانه جشنواره ورزشی زنان روستایی، موجبات نارضایتی متدینین را فراهم کنند.

وی ادامه داد: ما به این افراد اخطار می‌کنیم که برنامه‌هایی که در شأن مردم ما نیست برگزار نکنید اگر دلتان به حال ورزش و زنان می‌سوزد، مکان‌های ورزشی ویژه بانوان را راه‌اندازی کنید؛ چراکه ما در مهردشت حتی یک مکان مناسبت برای ورزش بانوان نداریم.

انتهای پیام/۹۰۰۲۷

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن