اخبار

انجام آزمایش تشخیص کرونا در گیلان از شنبه/ مسافران دارای علائم ویروس کرونا دو هفته قرنطینه می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان زارع در نشست مقابله با کرونا ویروس که در سالن غدیر استانداری و با حضور نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در استان و شماری از نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: انجام تشخیص بیماری کرونا در استان، منجر به‌سرعت شناسایی و درمان این بیماری خواهد شد.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های درمانی گیلان کمتر از شاخص کشوری است، افزود: به لحاظ زیرساخت‌های درمانی، تجهیزات و نیز نسبت جمعیت به تخت بیمارستانی و البته بدون درنظرگرفتن مسافران و گردشگران، شاخص استان از میانگین کشوری کمتر است که این موضوع با فراگیرشدن بیماری‌هایی از این قبیل، بیشتر عیان می‌شود.

استاندار گیلان به انعکاس تجهیزات موردنیاز استان برای مقابله با گسترش ویروس کرونا به وزارت بهداشت از روز نخست اشاره کرد و گفت: به‌واسطه نیاز کادر درمانی، پرستاران و نیروهای خدماتی، محموله مناسبی از سوی وزارت بهداشت بارگیری و به گیلان ارسال‌شده که روز پنجشنبه توزیع می‌شود.

زارع از استقرار تیم غربالگری تا پنجشنبه در مبادی ورودی استان خبر داد و گفت: هم‌وطنانی که به گیلان سفر می‌کنند و علائمی همچون ویروس کرونا در آنان مشاهده شود، به مدت دو هفته قرنطینه می‌شوند و بااطلاع رسانی این اقدام، عاملی برای بازدارندگی سفر به استان گیلان است.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه جلسات گذشته مدیران با مرخصی‌های استحقاقی و استعلاجی کارمندان موافقت کنند، بیان کرد: بر اساس شیفت بندی، اموری که قابلیت دورکاری دارد توسط کارکنان انجام شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته توسط دستگاه‌ها، فرمانداران، شهرداران و هلال‌احمر و دیگر نهادهای خدمات رسان، بیان کرد: شهرداران از ظرفیت بخش خصوصی، تشکل‌های مردم‌نهاد و بخش‌های غیردولتی در تبلیغات محیطی و موضوعات مرتبط با مقابله شیوع ویروس کرونا استفاده بهینه داشته باشند.

زارع در خصوص پیگیری‌های صورت گرفته پیرامون لغو مسابقات تیم‌های دسته یک فوتبال استان نیز افزود: به سازمان لیگ مجدداً اعلام شود که درخواست لغو مسابقات بر اساس جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان و بازیکنان میزبان و مهمان است.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷

برچسب ها

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن